Ako si vybrať kondicionér

Obsah júlového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 7/2024 Obsah júlového dTestu

Sdílejte

Aktualizováno: 30.10.2023

Obaly kondicionérov obvykle spotrebiteľov lákajú na hladké, bohaté a lesklé vlasy. Okrem toho by mali používateľom pomôcť aj s rozčesávaním vlasov. Ako však v neprehľadnom množstve výrobkov, ktoré vyzerajú na prvý pohľad podobne, vybrať ten pravý? Prečítajte si nášho poradcu.

Trh s kondicionérmi je skutočne obrovský a v podstate existujú tri typy týchto výrobkov, konkrétne oplachovacie, bez oplachovania a hĺbkové kondicionéry. Prvé menované sú najbežnejšie, hodia sa na mierne poškodené vlasy a venujeme sa im v našom teste.

Vyberajte starostlivo

Druhé menované sa obvykle predávajú vo forme bezoplachovej tekutiny alebo spreja, ktoré neobsahujú olej, preto sa môžu nechať na vlasoch. Hodia sa najmä pre ľudí s jemnými vlasmi a nadmernou tvorbou mazu na pokožke hlavy. Posledné menované, teda hĺbkové kondicionéry, sa hodia na veľmi poškodené, alebo extrémne suché vlasy a nie sú vhodné na každodenné použitie.

Okrem vyššie spomínaného rozdelenia často avizujú výrobcovia na obaloch či je prípravok vhodný pre ľudí s jemnými, alebo napríklad kučeravými vlasmi. Aj toto odporúčanie je vhodné pri vyberaní správneho kondicionéra pre vás rešpektovať, takisto ako návod na použitie, pokiaľ ho na etikete nájdete.

Nezabúdajte na ekológiu

Čo sa týka obalu, môžete si vyberať väčšinou medzi fľaštičkami a tubami; z ekologického hľadiska je ideálne, aby prípravok nemal dva obaly, napríklad plastovú fľaštičku vloženú do ďalšej škatuľky. Pokiaľ je pre vás vplyv na životné prostredie dôležitý, odporúčame pozrieť si náš test. Tejto kategórii sa venujeme pomerne detailne, a to nielen z hľadiska materiálu obalu a jeho recyklovaniu, ale aj ďalších oblastí, napríklad zloženia.

To je podstatné nielen z ekologického hľadiska, ale aj ľudského zdravia. Ideálne je zvoliť si výrobok bez obsahu potenciálne rizikových látok, napríklad endokrinných disruptorov či alergénov. Úplne bez nich sa v našom teste nezaobišiel žiadny produkt, medzi jednotlivými výrobkami sa však rozdiely v ich množstve našli.

Databáze testovaných výrobků

Kondicionéry (11 výrobků)
poslední aktualizace: 2.11.2023


Prihlásiť