Test mobilných telefónov 2010

Publikované v časopise 4/2010

Chcete si vybrať nový mobilný telefón? Žiadny problém. Trh ponúka široké možnosti, ktoré vás určite uspokoja. Mali by ste však vedieť, že kvalita mobilných telefónov je rozdielna a ich funkcie sú rozlične pohodlné. Náš dTest vám prezradí, ako sú na tom jednotlivé mobilné telefóny. Nechajte si poradiť. 

Čo sme zistili v našom teste o mobilných telefónoch


Signál: Na signál v sieti sa môžete u väčšiny mobilných telefónov úplne spoľahnúť. Horšie je to, pokiaľ sa ocitnete v oblasti, v ktorej je slabšie pokrytie. Potom je nutné obrátiť sa na mobilný telefón, ktorý má veľmi dobrú citlivosť. My vieme, ktoré prístroje vám to zaistia. 

SMS: Niektoré mobilné telefóny majú zložitý postup ako sa dostať k čítaniu alebo napísaniu textovej správy. To vás môže dosť otravovať. Spýtajte sa nás, ktoré mobilné telefóny sú na písanie a čítanie SMS najpohodlnejšie.

Fotoaparát: Fotografické snímky z mobilných telefónov často nie sú kvalitné. Ktoré typy mobilných telefónov fotia najkvalitnejšie? Poradíme vám.

Sluchadlá: Väčšina mobilných telefónov vám zaistí kvalitné prehrávanie MP3. Problém je však s dodávanými slúchadlami. Tie už tak kvalitné nie sú. Ktoré mobilné telefóny majú také slúchadlá, na ktoré sa dá spoľahnúť a ktoré radšej vymeniť za iné? Na to vám odpovie náš dTest, rovnako ako na ďalšie otázky týkajúce sa tejto témy. 

dTest je tu pre vás. Otestovali sme za vás rôzne mobilné telefóny a tentoraz sme sa zamerali na ich funkcie. Predplaťte si náš dTest a dozviete sa čo od jednotlivých mobilných telefónov môžete očakávať.


Testované výrobky - mobily (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony 2010-2015 (437 výrobků)
poslední aktualizace: 4.2.2016
Mobily a smartphony (475 výrobků)
poslední aktualizace: 13.9.2010


Prihlásiť