Test mobilných telefónov pre seniorov 2010

Publikované v časopise 4/2010

Na trhu je veľa typov mobilných telefónov. Momentálne sa začínajú vyrábať aj také mobily, ktoré sú určené pre seniorov a handicapovaných spoluobčanov. Tieto mobily by mali byť upravené tak, aby ich používanie bolo čo najjednoduchšie. dTest vám odpovie na to, ktoré mobilné telefóny túto funkciu splňujú.

Čo sme zistili v našom teste o mobiloch vhodných pre seniorov?


Testujeme mobily: Zamerali sme sa na testovanie základných funkcií, ktoré môžu využívať aj ľudia s problémami v motorickej oblasti, so slabým zrakom a sluchom atď. Porovnávali sme jednotlivé typy mobilov určených pre seniorov, aj tie, ktoré im priamo nie sú určené. Ktoré mobily dopadli najlepšie? S naším testom budete vedieť viac.

Veľký displej nestačí: Aký by mal byť displej telefónu určený pre seniorov? Je nutné, aby bol predovšetkým veľký, ale okrem veľkosti je dôležité aj rozlíšenie. Čím je väčšie rozlíšenie, tým zreteľnejšie budú kontúry jednotlivých znakov. dTest zistil, pri ktorých mobiloch si môžete nastaviť veľkosť písmen a čísiel. Aj to dôchodca so slabým zrakom ocení.

Písanie SMS a seniori: Zvládnu seniori napísať SMS? Záleží na aparáte, ktorý sa im dostane do ruky. Niektoré sú tomu prispôsobené, iné nie. A nezáleží na tom, či tieto mobilné telefóny sú primárne určené seniorom. dTest preukázal, že medzi bežnými mobilmi sú také, s ktorými seniori nebudú mať pri písaní SMS problémy. Tiež ale zistil, že niektoré určené priamo seniorom, dané požiadavky nespĺňajú.

Telefón s volaním SOS: Mobilné telefóny s volaním SOS sú veľmi praktické. Táto funkcia je nastavená pri každom telefóne trochu inak. Prezradíme vám, ktoré mobilné telefóny dopadli z tohto hľadiska najlepšie.

dTest je tu pre vás. Otestovali sme za vás rôzne mobilné telefóny a vieme, ktoré sa najlepšie hodia pre seniorov.


Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony staršie (325 výrobků)
poslední aktualizace: 1.4.2010


Prihlásiť