Test havarijných poistiek 2010

Obsah augustového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 8/2020 Obsah augustového dTestu

Publikované v časopise 3/2010

Keď sa stane autonehoda, ktorú spôsobíte, zaplatíte z povinného ručenia škodu tomu, komu zničíte auto. Ale kto zaplatí škodu vám? Na to slúži havarijné poistenie, ktoré povinné nie je, a tak pred každým majiteľom vozidla stojí otázka: "Vyplatí sa mi havarijné poistenie"? Náš test vám na túto otázku odpovie.  

Čo sme zistili v našom teste o havarijnom poistení?


Havarijné poistenie: Áno či nie? Vyplatilo by sa vám havarijné poistenie? Záleží na tom, či je možné zaradiť vás medzi priemerných vodičov alebo tých, ktorí za volantom viac riskujú. Ak uvažujete o havarijnom poistení, premyslite si tiež, či by ste sa v prípade autonehody obišli bez auta alebo nie.

Ochrana áut: Okrem základného havarijného poistenia vám dnes už väčšina poisťovní ponúkne tzv. poistku „ALL-Risk“, ktorá v sebe zahrňuje aj poistenie proti zlodejom alebo prírodným živlom. Havarijné poistenie tiež v rôznej miere poskytuje asistenčnú službu. Zistite si, čo všetko jednotlivé produkty ponúkajú. Nezabúdajte na to, že produkty jednotlivých poisťovní sa môžu líšiť.

Nerozhodujte sa iba podľa ceny: Pri výbere havarijného poistenia neporovnávajte iba ceny. To je nezmysel. Každý produkt ponúka trošku niečo iné, a preto by ste mali prihliadať ku celkovej ponuke. Veľakrát o niečo drahšie havarijné poistenie poskytuje služby, ktoré sú užitočnejšie, ako možnosť ušetriť niekoľko eur. Môže to však byť aj naopak.

dTest je tu pre vás. Otestovali sme za vás havarijné poistenie. Nechajte si od nás poradiť, či sa konkrétne vám poistenie vyplatí alebo nie. Zistíme to za vás. Predplaťte si náš dTest a my vám na základe nášho skúmania odpovieme.Prihlásiť