Test ochrany počítača 2010

Publikované v časopise 3/2010

Chránite si svoj počítač antivírusovými programami? Firmy sa na túto problematiku väčšinou zameriavajú. Domácnosti už však menej. Nie je to veľmi rozumné, obzvlášť keď si uvedomíme, že v počítači máme často veľmi cenné informácie. Pokiaľ máte internetové bankovníctvo, je vysloveným hazardom nechrániť počítač. Áno, za kvalitný antivírusový program síce zaplatíte, ale nemusí to byť veľa. Náš test vám nájde najvhodnejšie riešenie.

Čo zistil náš test o antivírusových programoch?


Zabezpečte si počítač: Nestačí mať iba antivírusový program. Je nutné si zadovážiť aj tzv. firewall, ktorý ochráni počítač proti útokom zvonku. Aj na tie sme sa v našom teste sústredili, konkrétne na balíčky, ktoré majú antivírusové programy aj firewall. Mali by vám tak zaisťovať komplexné zabezpečenie.

Bezpečnostné funkcie Windows: Operačný systém Windows má v sebe zabudovaný firewall a vlastný antivírusový program. Pozreli sme sa teda na to, aký je úspešný. Bohužiaľ, príliš neobstál, preto sa nespoliehajte iba na ochranné prvky Windows.

Čo je to vírus: Aby sme skutočne odhalili kvalitu jednotlivých antivírusových programov, testovali sme ich dva mesiace. Zostavili sme zoznam nových škodlivých softwarov, ktoré sa objavili a sledovali sme čo na to antivírusy. Testovali sme aj to, či dokážu rozpoznať rôzne nové modifikácie vírusov. Prezradíme vám, ktoré programy to dokážu.

Antivírus, ktorý neobťažuje: Dôležité je tiež zamerať sa na jednoduchosť inštalácie a na to, aby po užívateľovi nevyžadoval príliš. Tiež je žiadúce zadovážiť si taký antivírusový program, ktorý neznižuje výkon počítača. Ktoré splnili tieto nároky? My to vieme.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na testovanie antivírusových programov. Predplaťte si náš dTest a predložíme vám výsledky, ktoré vám umožnia zvoliť si ten najlepší.


Testované výrobky - ochrany počítače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ochrana počítača staršie (20 výrobků)
poslední aktualizace: 8.3.2010


Prihlásiť