Test umývačiek riadu 2010

Publikované v časopise 3/2010

Opäť sme testovali umývačky. Zamerali sme sa na ich kvalitu a nemáme veľmi dobré správy. Príliš veľa umývačiek v našom teste neobstálo. Mnohé umývajú riad skutočne zle. Ktoré stoja za investíciu a ktoré nie? My to vieme...

Čo zistil náš test o umývačkách riadu?


V čom umývačky nespĺňajú očakávania: Prečo sa mení kvalita umývačiek? Vyzerá to tak, že na vine sú automatické umývacie programy. Senzory totiž nedokážu presne odhadnúť, aký program je potrebné nastaviť. Ďalším problémom je snaha napchať do umývačky čo najviac riadu. Aj keď vám mnohé umývačky garantujú perfektné umytie až pätnástich súprav špinavého riadu, v skutočnosti si s tým neporadia.

Funkcie umývačky: Aké funkcie a programy budete pri používaní umývačky potrebovať? Pri dnešnej cene energií by sa vám predovšetkým mohli hodiť úsporné programy. Ktoré umývačky vám zaručia najväčšiu úsporu energie? My sme to zistili za vás.

Na čo si pri umývačkách dať pozor: Aj keď sú umývačky samostatné zariadenia, pozornosť im venovať musíte, a to predovšetkým čistením filtrov. Preto je tiež vhodné vybrať si umývačku, ktorá má ľahko rozoberateľný filter. Potom sa ľahšie čistí.

Akú umývačku si zadovážiť: Pri nákupe umývačky zvážte aj to, či sa vám viac hodí vstavaná umývačka alebo podstavná. Ak si predplatíte časopis dTest, získate výsledky trinástich podstavných a vstavaných umývačiek riadu.

dTest je tu pre vás. Otestovali sme rôzne umývačky a vieme, ktoré sú kvalitné a ktoré potrebné nároky nespĺňajú. Predplaťte si náš dTest a my vám prezradíme, ktoré umývačky sú najlepšie.


Testované výrobky - myčky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Myčky 2010 (37 výrobků)
poslední aktualizace: 1.3.2010


Prihlásiť