Test bezpečnostných aplikácií 2023

Sdílejte

Publikované v časopise 7/2023

Vždy platilo – a ešte dlho platiť bude – že väčšine bezpečnostných hrozieb v kybernetickom priestore môže používateľ predísť kombináciou obozretnosti, informovanosti a sedliackeho rozumu. Ako však svoj mobilný telefón ochránite pred hrozbami, ktoré sa do vášho zariadenia napriek tomu nejakým spôsobom dostanú? Otestovali sme 12 bezpečnostných aplikácií pre telefóny so systémom Android.

Bezpečnostné aplikácie v teste

  • mobilné antivírusy pre Android
  • bezplatné aj platené aplikácie
  • skúšky kvality ochrany, jednoduchosti obsluhy a zaťaženia telefónu
  • Avast, AVG, Norton, Eset, G Data a ďalšie…
  • možnosť porovnania s predinštalovanou ochranou Google Play Protect

Kvalitný antivírus pre váš mobil

Zaujíma vás, ako efektívne chránia bezpečnostné aplikácie telefóny s Androidom? Jednou z hlavných skúšok v našich laboratórnych testoch je kvalita antivírusovej ochrany. Analyzujeme odhaľovanie malvéru pri stiahnutí a skene na vyžiadanie, spoľahlivosť v odhaľovaní malvéru a falošnú detekciu. Tiež skúmame, ako efektívne aplikácie blokujú phishingové stránky a či poskytujú ochranu pred vírusmi aj offline. Môžeme prezradiť, že jednému riešeniu zabezpečenia mobilu sa v týchto skúškach nedarilo práve najlepšie.

Ochrana pod kontrolou

Iste tiež chcete, aby bezpečnostná aplikácia bola ľahko použiteľná a prehľadná. Súčasťou testu je aj hodnotenie inštalačného procesu. Všímame si nedostatky pri každodennom používaní aj kvalite pomocníka. Ktorému z 12 testovaných riešení zabezpečenia sa v tejto skupine skúšok viedlo výrazne horšie ako zvyšku?

Výdrž batérie: cena za ochranu

Fungovanie bezpečnostných aplikácií sa hypoteticky môže podpísať na výdrži batérie. Ako konkrétne? V teste sme odhalili aplikácie, ktorých chod na výdrži batérie ani nespoznáte. Našli sme ale aj programy, ktoré sa prejavujú oveľa viac.

Premium nie je všeliek

Na trhu existujú bezpečnostné aplikácie bezplatné aj platené. Náš test ale ukázal, že v mnohých prípadoch cena rozhodne nezodpovedá kvalite. Za predplatné môžete dať aj desiatky Eur ročne a najlepšiu ochranu aj tak získať nemusíte.

Bezpečnostné aplikácie v rukách odborníkov

Naše testy sú viac ako recenzie. Prístup k testovaným službám nám nikdy neposkytujú ich prevádzkovatelia. Pokiaľ programy nie sú bezplatné, hradíme predplatné rovnako, ako bežní spotrebitelia. Všetky produkty testujeme v akreditovaných laboratóriách a hodnotenie vypočítavame zo zaznamenaných dát. Prečítajte si viac o tom ako pracujeme a ako testujeme bezpečnostné aplikácie.


Testované výrobky - ochrany mobilov (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ochrana mobilov (12 výrobků)
poslední aktualizace: 29.6.2023


Prihlásiť