Test tyčových vysávačov 2023

Sdílejte

Publikované v časopise 5/2023

Tyčové vysávače môžu byť vhodným doplnkom alebo alternatívou klasických podlahových vysávačov. Pretože sú limitované výdržou batérie, oceníte ich najmä pri upratovaní menších plôch. Ako si poradia s omrvinkami na podlahe alebo chlpmi na koberci? Koľko „žerú“ energie a ako sú na tom s hlučnosťou? Dozviete sa v aktuálnom teste.

Na trhu je k dispozícii široká ponuka klasických podlahových prístrojov, ale aj subtílnejších a skladnejších tyčových vysávačov. Ako kvalitne tieto prístroje odstraňujú nečistoty z koberca či podlahy, ako si poradia so škárami alebo kútmi a akú majú spotrebu? To aj oveľa viac sa dozviete v aktuálnom teste tyčových vysávačov.

V predchádzajúcom vydaní (dTest 4/2023) ste si mohli prečítať test klasických podlahových vysávačov. Nadväzujeme naň v tomto čísle testom ich menších kolegov.

Tyčové vysávače majú v porovnaní s klasickými obvykle nižší výkon, vďaka odlišnej konštrukcii a kompaktnejším rozmerom sa však dobre skladujú a doplnkový ručný vysávač sa dá používať aj na iné ako podlahové plochy.

Klasické aj tyčové vysávače majú rovnaký hlavný účel, teda zbaviť vysávanú plochu čo najväčšieho množstva nečistôt. Technicky však ide o odlišné prístroje, a preto ich testujeme a hodnotíme trochu inak.

V aktuálnom teste nájdete tyčové vysávače rôznych značiek, napríklad Miele, Dyson, Bosch, Rowenta, Kärcher a ďalšie.

Testovanie tyčových vysávačov prebiehalo tento rok takisto ako v tých predchádzajúcich, preto sú výsledky plne porovnateľné s prístrojmi testovanými v minulosti.

Cenové rozpätie aktuálne testovaných prístrojov je pomerne veľké, najlacnejšie kúpite zhruba za 191 €, najdrahšie za necelých 806 €. Test ukázal, že pokiaľ chcete výrobok s vyšším výkonom a vyššou efektivitou vysávania, oplatí sa priplatiť.

Môžeme vám prezradiť, že sme medzi výrobkami našli veľké rozdiely vo výkone nasávania, čo je pre účinnosť vysávania dôležité. Najvyšší nameraný sací výkon bol 66 W, ten najnižší 15,7 W. Ktorý z výrobkov najlepšie vysáva, najviac „hučí“, alebo akú majú spotrebu energie, to sa dozviete priamo v teste.


Databáze testovaných výrobků

Tyčové vysávače (127 výrobků)
poslední aktualizace: 27.4.2023


Prihlásiť