Čekejte prosím...

Jabra HALO2 - výsledky testu

next prev Publikované v časopise 8/2012

Kompletní popis je dostupný po přihlášení.


Podrobný článok: Test bezdrôtových headsetov 2012 (8/2012)

Ako testujeme

Podíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení

Zvuk 45 %, pohodlnost 25%, obsluha 15 %, baterie 10 %, konstrukce 5 %.

Limity hodnocení

Některá dílčí hodnocení mohou být limitována hraniční hodnotou. V takovém případě nemusí celkové hodnocení odpovídat váženému průměru dílčích hodnocení.

Zvuk

Experti posuzovali kvalitu zvuku při poslechu mluvené řeči, sborové, komorní, orchestrální a populární hudby. S pomocí speciální testovací atrapy lidské hlavy byl měřen maximální akustický tlak. Dále měřeno odstínění zvuků z okolí dle normy DIN EN ISO 4869-1. Rovněž byl zjišťován vlastní šum přístrojů. Testující zjišťovali také kvalitu mikrofonu.

Pohodlnost

Testující (část z nich nosí brýle) vyhodnocovali snadnost nasazení headsetů, možnosti jejich nastavení a jejich vlastnosti při nošení. Posuzovali mimo jiné tlak, teplo, rušivé hluky při pohybu hlavou a hmotnost souprav.

Obsluha

Vyhodnocení návodu k obsluze z hlediska jeho podrobnosti, srozumitelnosti a čitelnosti. Hodnocena kvalita a použití tlačítek pro ovládání headsetů a regulaci hlasitosti, a také vizuální indikátory a akustické signály. Dále posuzována snadnost párování (vytvoření spojení s chytrým telefonem). Při kontrole citlivosti přijímače nebyly zjištěny žádné anomálie. Posuzována byla také vhodnost přístrojů pro transport.

Baterie

Měření výdrže baterie při použití headsetu ve vzdálenosti 100 centimetrů od mobilního telefonu a s hlasitostí nastavenou na 90 dB(A). Kromě toho zjišťována dobu nutná k plnému nabití baterie. Do hodnocení byla zahrnuta i skutečnost, zda se přístroje automaticky vypnou, když nejsou používány či když se ukončí spojení.

Konstrukce

Testované vzorky jsme dvanáctkrát upustili z výšky 180 centimetrů na dřevěnou podlahu a poté zkontrolovali případná poškození. Kromě toho jsme s pomocí speciální testovací atrapy lidské hlavy měřili únik zvuku ve vzdálenosti 40 centimetrů od headsetu při reprodukci růžového šumu s akustickou hladinou 90 dB(A) (dle normy DIN EN 60268-1) .  


Chcete vedieť ako tento výrobok dopadol v našom teste?

Prístup k výsledkom testov je platený. Ak ste predplatiteľom či předplatiteľkou dTestu, prihláste sa prosím v pravom hornom rohu tejto webovej stránky.

Ak predplatné dTestu zatiaľ nemáte, vyberte si prosím nižšie spôsob objednávky.Predplatné
od 2,33 €/měsíc


Výrobok cez SMS
za 0,8 €

Prečo mám platiť?

V prípade potreby nás kontaktujte počas pracovnej doby na telefóne (+421) 0696 851 965 alebo kedykoľvek na www.dtest.sk/kontakt.

Pre okamžité poslanie tohto jediného výsledku testu e-mailom zašlite jednu SMS na číslo 7602. Cena SMS je maximálne 0,8 €.

Formát správy musí byť: DTEST TEST 18278 Váš_e-mail

Napríklad: DTEST TEST 18278 meno@domena.sk

Služby založené na SMS technicky zaisťuje agmo cz. Detailné informácie o platbe cez SMS získate na www.premiumservices.cz.

3 dôvody, prečo si zaobstarať predplatné dTestu:
 

1. UŠETRÍTE

Naše nezávislé testy veľakrát ukázali, že drahší výrobok nie je lepší ako lacnejšia konkurencia. S dTestom nakúpite efektívne a peniaze vložené do predplatného sa vám môžu vrátiť už počas jediného nákupu.
 
2. OCHRÁNIME VÁS

S predplatným dTestu sa stanete súčasťou veľkej rodiny spotrebiteľov, ktorú len tak niekto neoklame. Informujeme vás o nástrahách trhu a bojujeme za vaše spotrebiteľské práva.
 
3. POTREBUJEME VÁS

Peniaze, ktoré zaplatíte, použijeme na financovanie ďalších testov v nezávislých laboratóriách. Náklady na tieto testy sú veľmi vysoké. Pre zachovanie absolútnej objektívnosti nezverejňujeme v dTeste žiadnu reklamu a príjmy z predplatného sú tak hlavným zdrojom financovania všetkých našich aktivít.


Tešíme sa na vás!

Predplatné dTestu si môžete objednať TU

Pre okamžité poslanie tohto jediného výsledku testu e-mailom zašlite jednu SMS na číslo 7602. Cena SMS je maximálne 0,8 €.

Formát správy musí byť: DTEST TEST 18278 Váš_e-mail

Napríklad: DTEST TEST 18278 meno@domena.sk

Služby založené na SMS technicky zaisťuje agmo cz. Detailné informácie o platbe cez SMS získate na www.premiumservices.cz.


HODNOTENIE KVALITY:
 
* priemerná cena 74 EUR
zvuk
* posluchový test
* maximálna hlasitosť
* potlačenie okolitého hluku
* šum
* mikrofón
pohodlnosť
* nasadenie a nastavenie slúchadiel
* komfort nosenia
obsluha
* návod na použitie
* ovládanie
* transport
batérie
* prevádzková doba
* doba nabíjania
konštrukcia
* pádové skúšky
* únik zvuku do okolia
technické údaje / vybavenie  
* použiteľné aj s káblom
* nabíjanie cez Micro-USB
* nabíjačka súčasťou balenia
* vymeniteľná batéria
* pribalených nástavcov (párov)
* prepravný obal
* označenie ľavého/pravého slúchadla
* hmotnosť
 
Podrobný článok: Test bezdrôtových headsetov 2012 (8/2012)

Všetky testované produkty v kategórii Bezdrôtové headsety (11)

Vysvetlivky

veľmi dobre100-80 %
dobre79-60 %
uspokojivo59-40 %
dostatočne39-20 %
nedostatočne19-0 %
  áno
  nie
Prihlásiť
 

Odporučte test známemu

 
Poznáte niekoho, koho by mohol zaujímať tento test? Pošlite mu výsledky testu.
Ochrana proti robotom


Zdieľať test:
Twitter
Linkuj
Google+
 

Diskusia: Jabra HALO2 - Vaše skúsenosti a recenzie

 

Nižšie sa môžu o skúsenosti s týmto výrobkom podeliť jednotliví spotrebitelia navzájom.
Redakcia časopisu dTest nezodpovedá za obsah týchto príspevkov, ktoré vyjadrujú len názor svojich autorov, ani na vložené príspevky z kapacitných dôvodov nemôže reagovať. Zároveň si však vyhradzuje právo akýkoľvek príspevok zmazať, napr. z dôvodu, že obsahuje nevhodné výrazy, má nevhodnú formu, neobsahuje skúsenosť s týmto výrobkom apod.


Diskusia je dostupná iba po prihlásení v pravom hornom rohu.